Het pensioenfonds voor verloskundigen kondigde aan nog dit jaar de pensioenen te gaan verlagen ondanks een eerdere aankondiging dat de pensioenen met 2 procent geïndexeerd worden.
Het eerste fonds dat na de invoering van de nieuwe pensioenwet gaat korten is bekend. Het pensioenfonds voor verloskundigen heeft aangekondigd nog dit jaar op de pensioenen te gaan korten. De 3500 (ex)vroedvrouwen zijn niet de enige die op korte termijn met korting op het pensioen te maken krijgen. Eerder deze maand werd al duidelijk dat veel pensioenfondsen er zo slecht voorstaan dat korten vrijwel onvermijdelijk is.
Dat het pensioenfonds voor verloskundigen er zo slecht voor staat komt door de lage rekenrente en de relatief jonge beroepsgroep. Juist door de jonge leeftijd komt de lage rente extra hard aan: hoe jonger de deelnemers in het pensioenfonds, hoe verder weg de pensioenverplichting ligt en hoe zwaarder daarom de rekenrente meeweegt.
Dat er nu gekort moet worden op de pensioenen is een klap in het gezicht van de nieuwe pensioenwet. Die nieuwe wet moest er met een lange hersteltermijn van de dekkingsgraad juist voor moest zorgen dat korten niet meer nodig zou zijn.
Hoeveel de korting op de pensioenen van de verloskundigen zal zijn is nog niet bekend. Wel zal het pensioenfonds de indexering van 2 procent wel doorvoeren, omdat die al eerder was toegezegd.
Nico van Scheijndel
18 februari 2016
