Ouderen in Nederland hebben het goed in vergelijking met 90 andere landen. Nederland staat op de vierde plaats in de wereld, Zweden op nummer een en Afghanistan op de laatste plaats, nummer 91.
Ouderen mogen dan vinden dat ze tekort wordt gedaan, dat ze overal voor opdraaien en dat het alleen maar slechter wordt in Nederland. Op internationaal niveau is er weinig reden tot klagen. Gisteren tijdens de Internationale Dag van de Ouderen maakte HelpAge bekend dat Nederland op de vierde plaats staat van de ouderenranglijst. HelpAge is een internationaal netwerk dat het welzijn van ouderen wil bevorderen. Om de ranglijst op te kunnen stellen onderscheidt HelpAge vier aandachtsvelden, onder andere de mate waarin de maatschappij op ouderen is ingericht (Nederland scoort het hoogst) en gezondheid.
Het zijn vooral de Noord-Europese landen die goed scoren, Zweden voert de lijst aan gevolgd door Noorwegen, Duitsland. De USA staan op plaats nummer acht en België staat op de 24ste plaats. De laatste plaats op de ranglijst is ingeruimd voor Afghanistan.
Nico van Scheijndel
2 oktober 2013
