Proud to be Senior

Geen (klein)kinderen mee op vakantie, liever zelf boeken dan een groepsreis en liever geen all-inclusief. Senioren weten wat ze willen op vakantie, ze doen het het liefst zelf.

 

Van alle senioren gaat 90 procent liever niet met de kinderen of kleinkinderen samen op vakantie. Ze hebben dan meer behoefte aan het maken van nieuwe vrienden, op een vaste plek verblijven, een boek lezen of gewoon rust. Tijd doorbrengen met de (klein)kinderen is voor buiten de vakanties. Het is een opvallende uitkomst van een onderzoek van de ouderenorganisatie ANBO onder 1500 mensen van 50 tot 85 jaar.

Uit het ANBO-onderzoek blijkt bovendien dat een kwart van de ouders meebetalen aan de vakantie van hun kinderen, ze betalen dan een kwart tot maximaal de helft. Zelf reizen de ouderen het liefst met eigen vervoer en op eigen gelegenheid. Bij de keuze tussen een groepsreis en zelf regelen, organiseert 80 procent het liever zelf. Ook all-inclusieve kan bij 70 procent van de senioren niet op sympathie rekenen, zelf regelen ter plekke heeft de voorkeur.

Als de senioren op reis gaan dan blijkt de helft van hen jaarlijks een lange reis te maken en wat kortere. Culturele, bungalow en kampeervakanties zijn populair. De meest favoriete vakantiebestemmingen zijn Nederland, West- en Zuid Europa met respectievelijk 33,6, 27,6 en 23,1 procent.

 

Nico van Scheijndel

12 augustus 2013

Comments are closed.

twitter.com/@proudtobesenior

proudtobesenior

Neem contact met ons op

Neem contact op

Copyright © Proud to be Senior. All rights reserved.