De dekkingsgraad van het grootste pensioenfonds van Nederland, het ABP, was eind oktober eindelijk meer dan de minimale dekkingsraad, maar het blijft spannend of korten van de baan is.
Eindelijk een lichtpuntje voor pensioenfonds ABP, de dekkingsgraad van het fonds was eind oktober gestegen naar 106,2 procent, ruim boven de minimale dekkingsgraad van 104,3 procent. Het is voor het eerst in jaren dat het ABP boven het minimum uitkomt. Heeft het fonds eind december nog steeds een dekkingsgraad boven de minimale norm, dan is korten niet langer noodzakelijk. Tot het zover is moet het rendement op beleggingen goed zijn en de rekenrente niet teveel zaken.
Juist de rekenrente kan het verschil maken. Eind september was de dekkingsgraad van het ABP nog 103,3 procent. Vooral door de gestegen gemiddelde rekenrente over de drie voorgaande maanden is het ABP eind oktober uit de probleemzone gekomen.
Nico van Scheijndel
11 november 2013
